TVÁR

FACELIFT – plastická operácia tváre a krku

 

Tvár je tým čo zaujme na prvý pohľad. A chceme byť príťažliví a úspešní a hľadáme cesty k oddialeniu starnutia. Keď už pravidelná starostlivosť nestačí, môže nám pomôcť skúsená ruka plastického chirurga. Na tvári najčastejšie riešime odstránenie vrások, poklesnutých viečok a líc, odstránenie kožných previsov na krku. Pri tomto zákroku je viac, ako dôležité zveriť sa do rúk skúseného plastického chirurga s dlhoročnou praxou.

         Pri facelifte dokážeme podvihnúť kontúry tváre, odstrániť vrásky, vyrovnať celú oblasť krku. Efekt omladenia je okamžite viditeľný. Toto riešenie je vysoko efektívne, dlhodobo uchovatelné a pritom je veľmi prirodzené. Samotný zákrok je veľmi dobre znášaný našimi pacientmi. Vďaka lokálnej anestézie úplne bezbolestný, pacientky a pacienti  absolvujú zákrok v príjemnej atmosfére, bez akéhokoľvek stresu. V období rekonvalescencie nemáme žiadne komplikácie a celková úspešnosť a spokojnosť na našej klinike je dlhodobo výborná.

Chirurgické modelovanie kontúr tváre

 

Tento typ korekcie zlepšuje výzor, zvýrazňuje črty a menej vyvinuté časti tváre a tým zvyšuje atraktivitu tváre použitím silikónových implantátov aplikovaných zvyčajne do oblasti brady alebo lícnych kostí. Tejto korekcii musí samozrejme predchádzať konzultačné vyšetrenie, na ktorom sa dohodne spôsob zákroku aj použitý materiál.

Zdvihnutie čela a obočia

 

Veľmi efektný zákrok indikovaný pri ovisnutej koži čela spojenej s prehĺbením horizontálnych vrások a následným poklesom obočia.

Pri izolovanom zdvihnutí obočia je možné použiť lokálne znecitlivenie. Operácia nie je bolestivá, doba zákroku je cca 1hodina. Efekt je viditeľný ihneď, jazvy sú skryté vo vlasatej časti hlavy. Po zákroku je vhodné pár hodín zotrvať v sede, znížiť fyzickú aktivitu na niekoľko dní. Operáciu je vhodné o pár mesiacov doplniť operáciou horných viečok, v tejto kombinácii je omladenie neuveriteľne efektné.

Čo treba urobiť pred zákrokom?

Večer pred výkonom je potrebné umyť si hlavu pričom na upravenie vlasov nepoužiť žiadne tužidlá a lak na vlasy, pri večernom ošetrení pleti zvoliť hydratačný, nie mastný krém. V deň zákroku je vhodné prísť nenalíčený. Potrebné informácie vám poskytneme pri konzultácii, ktorá je potrebná pri všetkých zákrokoch na našej klinike.