PRE VAŠU KRÁSU

FACELIFT – plastická operácia tváre a krku

 

Tvár je tým čo zaujme na prvý pohľad. A chceme byť príťažliví a úspešní a hľadáme cesty k oddialeniu starnutia. Keď už pravidelná starostlivosť nestačí, môže nám pomôcť skúsená ruka plastického chirurga. Na tvári najčastejšie riešime odstránenie vrások, poklesnutých viečok a líc, odstránenie kožných previsov na krku. Pri tomto zákroku je viac, ako dôležité zveriť sa do rúk skúseného plastického chirurga s dlhoročnou praxou.

         Pri facelifte dokážeme podvihnúť kontúry tváre, odstrániť vrásky, vyrovnať celú oblasť krku. Efekt omladenia je okamžite viditeľný. Toto riešenie je vysoko efektívne, dlhodobo uchovatelné a pritom je veľmi prirodzené. Samotný zákrok je veľmi dobre znášaný našimi pacientmi. Vďaka lokálnej anestézie úplne bezbolestný, pacientky a pacienti  absolvujú zákrok v príjemnej atmosfére, bez akéhokoľvek stresu. V období rekonvalescencie nemáme žiadne komplikácie a celková úspešnosť a spokojnosť na našej klinike je dlhodobo výborná.

Korekcia vrások pomocou botulotoxínu

 

Botulotoxín je injekčne aplikovaná látka, ktorá bráni prechodu nervového vzruchu na úrovni nervovo svalovej platničky. Jej účelom je vyblokovanie funkcie mimických svalov tváre a krku a tým zmiernenie až vyhladenie mimických vrások. Táto látka patrí výlučne do rúk lekára so skúsenosťou a zároveň garantujúceho,že použitý materiál je certifikovaný. K tejto problematike sa vyjadruje aj veľa kolegov nielen v SR ale i v Čechách. Citujem Mudr.Věru Terzijskú, vedúcu lekárku dermatologickej kliniky „Často sa stretávame, že botulotoxín aplikujú kozmetičky vo svojich salónoch, úplne nekvalifikované a používajú necertifikovaný materiál zlej kvality dovezený z Číny. V estetickej chirurgii platí dvojnásobne, “nie všetko lacné je dobré”.

Tu treba povedať, že tieto isté problémy už dlhšie zaznamenávame aj na Slovensku. Stáva sa opakovane, že sa na nás obracajú klientky so žiadosťou o odstránenie poškodení spôsobených neodbornou aplikáciou, alebo nekvalitným materiálom.

Účinok látky je dočasný a pretrváva minimálne 12 týždňov, u niektorých pacientov aj 5 mesiacov. Aplikácia botulotoxínu si vyžaduje dokonalú znalosť anatomických pomerov a patrí do rúk len vyškoleného lekára.

Zákrok sa vykonáva bez miestneho znecitlivenia, po lokálnej dezinfekcii. Pomocou niekoľkých vpichov v cielených oblastiach tváre a krku (najčastejšie čelo, oblasť medzi obočím a okolo očí,  krk) sa aplikuje potrebné množstvo botulotoxínu na dosiahnutie efektu. V mieste vpichu môže pár hodín po zákroku pretrvávať začervenanie.

Po zákroku

Tesne po zákroku nie je vhodné líčenie, odporúča sa dodržať minimálne 4 hodiny vertikálnu polohu tváre, oblasť vpichov nemasírovať, v deň zákroku je vhodné fyzické šetrenie a abstinencia alkoholu.

Napnutie kože tváre

 

Prirodzená strata elasticity kože a oslabenie väzivovo svalovej vrstvy uloženej pod ňou vedie pod vplyvom gravitácie a veku k ochabnutiu a previsu kože so vznikom vrások najmä v spánkovej oblasti, po stranách líc a na krku.

U ktorých pacientov je zákrok efektný?

Výkon sa indikuje keď sú prítomné typické známky starnúcej tváre. Táto zmena je prísne individuálna a zvyčajne sa začína prejavovať po 45 roku života. Zákrok je veľmi efektný, vykonávame ho s rešpektom k prirodzenému vzhľadu .Dobre urobený facelift je vtedy, ak po ňom vyzeráte, akoby ste sa vrátili oddýchnutá z dlhej dovolenky. Nestresujeme kožu zbytočným a neprirodzeným efektom napnutia.

Zákrok sa zvyčajne vykonáva v lokálnom znecitlivení, menej často v celkovej anestéze, trvá približne 2-3 hodiny. Rezy sú lokalizované v spánkovej oblasti odkiaľ vedú pred ušnicou okolo ušného lalôčika smerom za ušnicu, do vlasatej časti hlavy. Spravidla je bezbolestný a rekonvalescencia je 4dni.

Operácie očných mihalníc

 

Zákroky na horných a dolných mihalniciach sú podmienené stratou tonusu a relaxáciou kože obzvlášť horných mihalníc, ktorá tak podmieňuje prevísanie kože cez okraj mihalnice s následným zúžením zorného poľa.

Pre ktorých pacientov je zákrok určený?

Zákrok je indikovaný u pacientov s prebytočným kožným tkanivom, s nadmerne vyvinutým orbikulárnym svalom alebo v prípade prítomnosti nadmerných tukových vačkov. U mnohých pacientov sa vyskytuje kombinácia týchto príčin. Častý je subjektívny pocit ťažkých unavených viečok a typické opuchy, tzv. vačky pod očami.

U starších pacientov treba brať do úvahy častý súbežný pokles obočia, ktorý je vhodné ako prvý riešiť a až potom sa zamerať na korekciu mihalníc.

Absolútnym hitom medzi zákrokmi estetickej chirurgie je už niekoľko rokov korekcia očných viečok.

Ako u žien tak aj u mužov tvorí značnú časť všetkých chirurgických zákrokov. Dobre urobená operácia veľmi priaznivo ovplyvní výraz očí, ktoré budú opäť žiarivé a svieže. Operácia spodných viečok, význame omladzuje tvár odstránením vačkov pod očami a korekciou prebytočnej kože.

Operácie nie je bolestivá, po operácii často nie sú potrebné žiadne analgetiká, viečka je dobré chladiť. V prvých dňoch po operácii je potrebné znížiť fyzickú záťaž na minimum. Všetky potrebné informácie vám poskytneme priamo pri konzultacii. Čo sa týka tohto zákroku, tak, ako pri Faceliftingu, máme niekoľko desaťročí praxe a naši pacienti sú absolútne spokojní. Tento druh plastickej operácie vykonávame bravúrne s vynikajúcim efektom.

Tvarovanie a zväčšovanie pier

 

Tvarovanie a zväčšovanie pier patrí v estetickej medicíne k najčastejším požiadavkám zo strany klientov. Toto permanentné zväčšenie pier je v lokálnej anestéze bezbolestné.

PermaLipTM je jediný prípravok, ktorý je určený výhradne k výplni pier. Je vyrobený z mäkkého, solídne silikónového elastoméru. Implantát PermaLipTM prešiel rozsiahlymi klinickými štúdiami, aby bola zaistená jeho bezpečnosť a účinnosť. PermaLipTM je patentovaný výrobok, certifikovaný FDA a CE.

PermaLipTM je navrhnutý a vytvarovaný podľa fyziologického tvaru pier, a preto je vzhľad pier po implantácií veľmi prirodzený. Vďaka jedinečnej technológií výroby je prípravok veľmi bezpečný, nezarastá do tkaniva a po implantácií nie je porušená funkcia pier. PermaLipTM je k dispozícií v rôznych veľkostiach na uspokojenie individuálnych potrieb klientov – od mierneho zvýraznenia pier až po plné zmyselné pery.

Zväčšovanie pier pomocou implantátu PermaLipTM je relatívne jednoduché. Zákrok sa môže uskutočniť v bežnej kombinácií lekára. Po lokálnom znecitlivení sa v kútikoch úst vytvoria dva malé nárezy. Implantát PermaLipTM sa vťahuje tunelom do pery a vycentruje sa. Celý zákrok trvá priemerne do 30 minút.

I keď je implantát PermaLipTM trvalý, bol vyvinutý tak, aby mohol byť v prípade, že si ošetrená osoba praje svoj pôvodný vzhľad pier, jednoducho odstránený. Odstránenie implantátu trvá asi 10 minút.